• KOMUNIKAT  9/2021

POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY

Od 04 maja 2021 r.:

Uczniowie klas I-III będą uczyli się stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, MZ i GIS.

Uczniowie klas VI-VIII nadal  będą kontynuowali naukę zdalną.

Od 17 maja  2021 r. - tryb hybrydowy dla klas IV-VIII.

Od 31 maja 2021 r. - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.

Szczegółowy plan pracy hybrydowej dla klas IV-VIII przekażemy w najbliższych dniach.

Zwiedzamy zabytki naszego miasta- kościół św. Michała.

Klasa III b miała możliwość zwiedzania świątyni pod wezwaniem św. Michała. Dowiedzieliśmy się od księdza Marcin Delestowicza, że kościół  Św. Michała Archanioła jest gotycki , a jego  początki sięgają XIV wieku. Powstał jako świątynia drewniana, dopiero pod koniec średniowiecza wyrósł tutaj murowany kościół z cegły i kamienia. Obecna budowla pochodzi z 1679 roku, a w 1690 roku dobudowano wieżę kościelną. Ołtarz główny w świątyni zdobią figury Św. Michała Archanioła, aniołów oraz czterech ewangelistów. Obecny ołtarz boczny to ołtarz Św. Krzyża, niegdyś służył jako ołtarz główny. Po epidemii dżumy, która nawiedziła Polkowice w 1680 roku, w kościele stanął ołtarz ku czci Św. Sebastiana, a wydarzenia te upamiętniono na obrazie. W świątyni zwróciliśmy  uwagę na renesansową ambonę i piękną chrzcielnicę. Przed kościołem Św. Michała Archanioła zobaczyliśmy  figurę Św. Jana Nepomucena oraz kamienny krzyż pokutny. Kościół św. Michała to miejsce, które warto zobaczyć.