,,Zdrowe drugie śniadanie” w klasie I a.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie. Dnia 29 lutego w klasie I a samodzielnie robiliśmy kanapki. Dla niektórych było to nielada wyzwanie, podejmowane pierwszy raz w życiu. Staraliśmy się, aby nasz posiłek był dobrze zbilansowany energetycznie. Nie zabrakło w nim cennych warzyw, których spożywanie szczególnie w okresie zimowym jest bardzo ważne. Dzięki naszym staraniom w kąciku przyrodniczym, wyrosły już szczypiorki i bujne rzeżuchy, którymi udekorowaliśmy nasze kanapki. Przekonaliśmy się, że każdy wysiłek włożony w przygotowanie zdrowego posiłku jest na wagę złota i dzięki niemu nasze kanapki smakowały o niebo lepiej. Przy następnej okazji oprócz kanapek spróbujemy zrobić sok owocowy, który doda nam energii do pracy na cały dzień!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.