• Kartaka dla górników
  • 1.W związku ze zmianą Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r., poz. 1967) wprowadza się od 2 listopada 2021 r. obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki poza czasem zajęć edukacyjnych, czyli:
    a ) podczas przerw śródlekcyjnych,
    b) w czasie przebywania w szatniach,
    c) przemieszczania się między pomieszczeniami, w sytuacji braku możliwości zachowania dystansu 1,5 m.

• 2.Zgodnie z aktualnymi wytycznymi MEiN, MZ i GIS bezwzględnie obowiązują zasady:
    a) higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust,
    b) nie można wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

Zbiórka darów rzeczowych w ramach akcji „Podaruj prezent na Święta małym pacjentom Przylądka Nadziei”.

W grudniu w naszej szkole odbyła się zbiórka darów rzeczowych w ramach akcji „Podaruj prezent na Święta małym pacjentom Przylądka Nadziei”. Społeczność szkolna bardzo aktywnie przystąpiła do zbiórki przynosząc: zabawki, gry planszowe, puzzle, książki, grzechotki, ubrania dla niemowląt, kubki termiczne, ciastolinę, koraliki, klocki konstrukcyjne itp.

Pomysłodawczynią zbiórki była uczennica kl. V c Maja Trastulli, której rodzina współpracuje z fundacją „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” (organizatorem ogólnopolskiej zbiórki).

Wszystkie prezenty Maja wraz z rodzicami dostarczyła do siedziby fundacji, czego dowodem są poniższe zdjęcia oraz podziękowanie, które otrzymaliśmy z „Przylądka Nadziei”.