Program grantowy Cyfrowa Gmina-Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR” – wydłużenie terminu składania wniosków.

Termin składania oświadczeń w ramach konkursu grantowego Cyfrowa Gmina-Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR” został wydłużony do 29 października 2021r. do godz. 14.00.Jednocześnie przesyłamy jeszcze raz obowiązujący komplet dokumentów (z prośbą o przesłanie ), które należy złożyć w ramach Granty PPGR. Proszę aby oświadczenie było[…] Czytaj całość…

Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego na projekt koszulki  torby ekologicznej

I miejsce – Maciej Klimkiewicz- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Polkowicach II miejsce- Natalia Szpotańska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Polkowicach III miejsce – Claudia Grzesik – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Polkowicach Wyróżnienie – Lena Bożeńska – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Polkowicach    Wyróżnienie – Adrian Ściana –[…] Czytaj całość…

Konkurs grantowy Cyfrowa Gmina-Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”

Projekt ma na celu wsparcie rodzin popegeerowskich z dziećmi w zakresiedostępu do sprzętu komputerowego oraz dostępu do Internetu. *_Dofinansowanie będzie można otrzymać na:_* * sprzęt komputerowy z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami orazniezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną, w tymniezbędne akcesoriai oprogramowanie dla osób z niepełnosprawnościami;* ubezpieczenie zakupionego sprzętu komputerowego;* usługę zapewniającą[…] Czytaj całość…

Licealiści pomogą uczniom podstawówek w nauce

Po raz kolejny rusza wielka akcja pomocy dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych.W odrabianiu lekcji, nauce i rozwijaniu pasji pomogą im przez Internet… licealiści. Pilotaż tego rozwiązania został przetestowany, w czasie pierwszego zamknięcia szkół, przez III LO w Gdyni, którego uczniowie dali między marcem a czerwcem 2020 prawie 2000 wolontariackich godzin lekcyjnych uczniom[…] Czytaj całość…

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas I-VIII do udziału w Powiatowym Konkursie Fotograficznym pt.,, Piękno i bogactwo naszych drzew”. Szczegóły w załączonym regulaminie.

Regulamin Powiatowego Konkursu Fotograficznego pt. ,,Piękno i bogactwo naszych drzew” Cele konkursu: Pokazanie piękna otaczającej nas przyrody. Rozbudzanie dziecięcej wrażliwości na piękno otaczającej przyrody. Rozpowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki. Organizator konkursu:Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w PolkowicachOsoba do kontaktu: Natalia Struska, e-mail: n.struska@sp1.polkowice.pl Adresat:Konkurs przeznaczony jest dla uczniów[…] Czytaj całość…

W dniach 1.10. – 8.10.2021 r. w naszej szkole odbył się Tydzień Profilaktyki.

W ramach tego wydarzenia trenerzy z Centrum Działań Profilaktycznych          w Wieliczce przeprowadzili w kl. IV-VIII warsztaty profilaktyczne dotyczące m.in. treningu redukcji stresu, złości i przemocy, wzmocnienia zachowań pro-abstynenckich, substancji psychoaktywnych w tym dopalaczy, itp.W zadaniu udział wzięło łącznie 330 uczniów.Dziękujemy uczniom oraz nauczycielom za udział w[…] Czytaj całość…

REGULAMIN GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO  NA PROJEKT KOSZULKI   LUB  TORBY EKOLOGICZNEJ

I.                   POSTANOWIENIA OGÓLNE Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach, zwana dalej Organizatorem. Konkurs skierowany jest do  uczniów  szkół podstawowych kl. I – VIII z terenu gminy Polkowice. Cele konkursu: a) popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych i grafiki komputerowej,   b)[…] Czytaj całość…

XIX Powiatowy “Bieg na Orientację – Wyprawy Odkrywców”.

1 października 2021 r. w Przemkowie odbył się XIX Powiatowy “Bieg na Orientację – Wyprawy Odkrywców”. Podczas tego konkursu Naszą szkołę reprezentowały: Olivia Kotwicka kl. VIII b oraz Martyna Spiak kl. VIII d. Miło nam jest poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach zajęła zaszczytne II[…] Czytaj całość…

“W ubiegłym tygodniu wśród uczniów klas 1-4 przeprowadziliśmy akcje “Lekki tornister”. Celem naszego działania było uświadomienie rodzicom i uczniom, jakie skutki niesie za sobą nadmierne obciążanie kręgosłupa zbyt ciężkim plecakiem oraz zmniejszenie zawartości tornistrów. Podczas tego wydarzania uczniowie mogli sprawdzić, ile ważą ich tornistry. Poniżej przedstawiamy fotorelację.” Czytaj całość…

Dzieci uczą rodziców – edukacja pokoleniowa.

Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego i objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pn. „Dzieci uczą rodziców”. Adresatami byli uczniowie klas I – III. Celem akcji było wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami[…] Czytaj całość…

Białe Noce

We wtorek 22 czerwca we Wrocławiu w Dolnośląskim Centrum Filmowym z ponad rocznym opóźnieniem odbyła się Gala wręczenia nagród laureatom konkursu historycznego Wiedzy o Rosji „Białe Noce”. Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że w gronie zwycięzców znalazł się nasz uczeń Mikołaj (w chwili obecnej już absolwent jedynki). Laureatowi serdecznie gratulujemy. Białe[…] Czytaj całość…

Ogłaszamy wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego na projekt koszulki  torby ekologicznej: I miejsce – Maciej Klimaszewski- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Polkowicach II miejsce- Natalia Szpotańska – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Polkowicach III miejsce – Claudia Grzesik – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Polkowicach Wyróżnienie – Lena Bożeńska – Szkoła[…] Czytaj całość…