• Slider

Zapraszamy na relację z udziału uczniów naszej szkoły w Konferencji Asów Internetu 11 lutego 2021 r.

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, 11 lutego aż 130 uczniów naszej szkoły uczestniczyło zdalnie w Konferencji Asów Internetu.

Konferencja dotyczyła bezpieczeństwa w sieci. Odbyła się w tym roku w Polsce po raz pierwszy. Wzięli w niej udział nauczyciele szkół podstawowych i  uczniówie z całego kraju czyniąc dzieki temu spotkaniu internet coraz lepszym i bezpieczniejszym miejscem dla wszystkich.

Obejrzyj retransmisję z  Konferencji Asów Internetu 


Podczas Konferencji Asów Internetu został przesłany mocny i pozytywny komunikat, że warto być w sieci asem i kierować się takimi wartościami jak wzajemna życzliwość, rozsądek i odwaga w działaniu oraz siła i uważność na to, co w internecie jest tworzone i pokazywane.

W ostatniej części konferencji ukazana została  kwestia bezpieczeństwa w sieci i pozytywnego korzystania z internetu oczami rodziców. Jak o sieci gadać z dziećmi? O swoim doświadczeniu zawodowym i prywatnym rozmawili:  mama i blogerka Magda Mikołajczyk (MatkoJedyna), tata i bloger Marcin Perfuński (supertata.tv) oraz tata i aktor Rafał Cieszyński.

Podczas Konferencji Asów Internetu doświadczeni trenerzy, eksperci i praktycy inspirowali mlodych ludzi do kreatywnego korzystania z szerokich możliwości, jakie daje internet oraz prezentowali, jak zmieniać lekcje o bezpieczeństwie w dobrą zabawę.

Źródło/:https://www.szkolazklasa.org.pl/konferencja-asow-internetu-zapraszamy/

Bookmark the permalink.

Comments are closed.