• KOMUNIKAT 6/2021


    W okresie od 12 kwietnia 2021 r. do 18 kwietnia 2021 r.:

    1. Uczniowie klas I-VIII będą kontynuowali naukę  zdalną.
    2. Wszystkie informacje na bieżąco będą pojawiały się na naszej stronie internetowej oraz na profilu Facebooka.

Zapraszamy do konkursu programowania Pix Programming Challenge

O konkursie

Pix Programming Challenge to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży. Jest on w pełni przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks.

Zarówno udział w konkursie jak i aplikacja są całkowicie bezpłatne!

plakat_pl

Uczestnicy konkursu muszą rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane są do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych są to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Udział w konkursie może wziąć każda osoba, która jest uczniem/uczennicą szkoły podstawowej oraz średniej.

Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów. Finał polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (o ile sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli).

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do nauki programowania oraz popularyzacja jej w szkołach.

UCZEŃ

Jeśli jesteś uczniem i chcesz wziąć udział w konkursie Pix Programming Challenge PL musisz posiadać konto w bezpłatnej aplikacji PixBlocks. Możesz też poprosić swojego nauczyciela informatyki, aby udostępnił Ci dane do logowania.

Gdy zalogujesz się na swoim koncie, kliknij w przycisk “Pix Programming Challenge“. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego otrzymasz dostęp do zadań konkursowych.

Zobacz nagrody dla najlepszych

Poniżej przedstawiamy film, w którym pokazujemy jak założyć konto w aplikacji PixBlocks oraz jak zarejestrować się w konkursie:

Pamiętaj, że jeśli Twoje konto nie jest dołączone do klasy utworzonej przez Twojego nauczyciela – będziemy traktowali Twoje zgłoszenie jako indywidualne. Przy publikacji wyników nie podamy informacji o Twojej szkole. Jeśli chcesz, abyśmy podali nazwę Twojej szkoły – dołącz do Klasy utworzonej przez Twojego nauczyciela. Aby to zrobić, wejdź w Opcje Użytkownika i podaj Kod Klasy, który poda Ci Twój nauczyciel. 

Obejrzyj film, na którym przedstawiamy jak dołączyć do klasy:

źródło/https://pixchallenge.org/konkurs/

Bookmark the permalink.

Comments are closed.