Zajęcia w Centrum Edukacji Muzycznej w Polkowicach pt. ,,Tańcowała jesień”.

       Dnia 08.10.2015 r. uczniowie klasy I a uczestniczyli w zajęciach muzycznych zorganizowanych przez Centrum Edukacji Muzycznej w Polkowicach.  Celem spotkania było rozbudzenie wśród dzieci zamiłowania do muzyki oraz przybliżenie kontaktu z instrumentami muzycznymi. Na początku nastąpiła prezentacja instrumentów muzycznych: strunowych, dętych drewnianych oraz perkusyjnych, m.in.: gitara klasyczna, gitara elektryczna, gitara basowa, ukulele, mandolina, skrzypce, wiolonczela, pianino, keyboard, akordeon, perkusja akustyczna, perkusja elektroniczna. Uczniowie mogli spórobować zagrać na wybranych przez siebie instrumentach. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły gitary oraz perkusje.
Następnie wszyscy wspólnie wykonali piosenkę „Tańcowała jesień” z instrumentami perkusyjnymi (grzechotki, tamburyna, marakasy, trójkąty). Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał odznakę honorowego gościa Centrum Edukacji Muzycznej oraz opaskę z nutką na głowę. Serdecznie dziękujemy nauczycielce/v-ce prezes CEM – Pani Agacie Jakubas, za spotkanie oraz interesujące przybliżenie dzieciom świata instrumentów.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.