• KOMUNIKAT  9/2021

POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY

Od 04 maja 2021 r.:

Uczniowie klas I-III będą uczyli się stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, MZ i GIS.

Uczniowie klas VI-VIII nadal  będą kontynuowali naukę zdalną.

Od 17 maja  2021 r. - tryb hybrydowy dla klas IV-VIII.

Od 31 maja 2021 r. - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.

Szczegółowy plan pracy hybrydowej dla klas IV-VIII przekażemy w najbliższych dniach.

Zajęcia pozalekcyjne “Tajemnice w sztuce XX wieku”.

Dzięki uprzejmości Wiejskiego Ośrodka Kultury w Sobinie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach mogą uczestniczyć w pozalekcyjnych warsztatach pt. „Tajemnice w sztuce XX wieku”, prowadzonych przez pana Bartka Kamińskiego z Wrocławia.

Odbywają się one w każdy piątek od dnia 22.02.2019 i potrwają do 12.04.2019 r. Na każdych zajęciach uczniowie dowiadują się nowych, nieznanych wcześniej ciekawostek o artystach, tworzących XX wieku.

Dotychczas młodzież miała okazję poznać twórczość Pablo Picassa, który uważany jest za jednego z najwybitniejszych malarzy XX wieku oraz Salvadora Dali i jego obraz „Ostania Wieczerza”. Samodzielnie porównywali dzieło z innym obrazem Leonardo da Vinci, żyjącym w XVI wieku, o tym samym tytule. Doskonale poradzili sobie z szukaniem różnic i podobieństw tych dwóch wielkich arcydzieł. Zaskakujące zestawienia poszczególnych przedmiotów wzbudziły naturalną ciekawość uczniów, którzy z zainteresowaniem słuchali prowadzącą.