Zajęcia pozalekcyjne “Tajemnice w sztuce XX wieku”.

Dzięki uprzejmości Wiejskiego Ośrodka Kultury w Sobinie, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach mogą uczestniczyć w pozalekcyjnych warsztatach pt. „Tajemnice w sztuce XX wieku”, prowadzonych przez pana Bartka Kamińskiego z Wrocławia.

Odbywają się one w każdy piątek od dnia 22.02.2019 i potrwają do 12.04.2019 r. Na każdych zajęciach uczniowie dowiadują się nowych, nieznanych wcześniej ciekawostek o artystach, tworzących XX wieku. 

Dotychczas młodzież miała okazję poznać twórczość Pablo Picassa, który uważany jest za jednego z najwybitniejszych malarzy XX wieku oraz Salvadora Dali i jego obraz „Ostania Wieczerza”. Samodzielnie porównywali dzieło z innym obrazem Leonardo da Vinci, żyjącym w XVI wieku, o tym samym tytule. Doskonale poradzili sobie z szukaniem różnic i podobieństw tych dwóch wielkich arcydzieł. Zaskakujące zestawienia poszczególnych przedmiotów wzbudziły naturalną ciekawość uczniów, którzy z zainteresowaniem słuchali prowadzącą.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.