Zajęcia kl. II a w MGBP w Polkowicach – „Święta Bożego Narodzenia w Polsce i na świecie”.

 

Dnia 7 grudnia 2016r. uczniowie z klasy II a uczestniczyli w zajęciach w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach  „Święta Bożego Narodzenia w Polsce i na świecie”. Podczas zajęć z Panią Moniką, dzieci poznały wiele ciekawostek związanych z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia. Oglądali prezentację multimedialną i szukali w książkach pomysłów na choinkowe ozdoby.  Najbardziej byli zaskoczeni faktem, że w Hiszpanii odpowiednikiem opłatka jest chałwa zaś w Australii św. Mikołaj przybywa często na desce surfingowej. Na koniec zajęc dzieci wykonały bałwanki z wacików kosmetycznych oraz pobawiły się chustą animacyjną. Jak zwykle zajęcia z Panią Moniką sprawił im wiele radości!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.