• Na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 28 maja 2021 r. zmieniającego Rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2021r. poz.983) informujemy o zajęciach wspomagających dla uczniów klas IV - VIII, które będą odbywać się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach od 2.09. 2021 r. do 22. 12. 2021 r. W ramach zajęć planuje się realizację wybranych treści z przedmiotów: język polski, matematyka, język angielski oraz innych wskazanych przez nauczycieli. Uczniowie będą kwalifikowani na zajęcia po uzyskaniu pisemnej deklaracji rodzica o uczestnictwie dziecka.

  • Półkolonie dla uczniów klas I - V I organizowane przez Szkołę Podstawową nr 1 oraz Szkołę Podstawową nr 3 w Polkowicach we współpracy z Gminą Polkowice.

  • Druki do pobrania :
    Ogłoszenie

    Karta półkolonie _lato_2021_SP1
    Karta półkolonie _lato_2021_SP3

Za nami wirtualne spotkanie z uczniami z Francji!

Klasa 4a podczas nauki zdalnej, na lekcjach języka niemieckiego kontynuuje międzynarodowy projekt w języku niemieckim „Lass uns Deutsch sprechen- mit Spaß und interaktiven Akivitäteten”. Projekt jest realizowany na platformie eTwinning, został opracowany przez koordynatorów -nauczycielki języka niemieckiego z 3 krajów: Francji (p. Fanny Zeiger) , Słowenii (p. Renata Jakič) i Polski (Justyna Babiak-Tutko). Projekt składa się z 10 mikroprojektów, które uczniowie realizują we współpracy z koleżankami, kolegami z krajów, gdzie nauka języka niemieckiego realizowana jest jako nauka języka obcego. Dzięki współpracy, wspólnej zabawie uczniowie uczą się porozumiewać w języku niemieckim, doskonalą sprawność mówienia.


10 grudnia podczas lekcji języka niemieckiego uczniowie klasy 4a spotkali się on-line z kolegami , koleżankami z Francji i wspólnie bawili się w grę ,,Wer ist das? (Kto to jest?) Emocji było bardzo dużo!! Zarówno my i koledzy z Francji byliśmy ciekawi czy spotkanie dojdzie do skutku, czy będziemy mogli sprawnie porozumieć się w języku niemieckim! Udało się! Uczniowie wspaniale bawili się, zadawali pytania w języku niemieckim i odgadywali o którą osobę chodzi.


To nie wszystko! Tworzymy i gramy w gry, które przygotowali uczniowie z partnerskich krajów, a obecnie zapoznajemy się z pewną ciekawą, świąteczną opowieścią. Wspólnie będziemy czytać opowiadanie, stworzymy wirtualną książeczkę!
Następne zadania czekają na nas w Nowym Roku!
Justyna B-T

Bookmark the permalink.

Comments are closed.