• KOMUNIKAT 6/2021


    W okresie od 12 kwietnia 2021 r. do 18 kwietnia 2021 r.:

    1. Uczniowie klas I-VIII będą kontynuowali naukę  zdalną.
    2. Wszystkie informacje na bieżąco będą pojawiały się na naszej stronie internetowej oraz na profilu Facebooka.

Za nami wirtualne spotkanie z uczniami z Francji!

Klasa 4a podczas nauki zdalnej, na lekcjach języka niemieckiego kontynuuje międzynarodowy projekt w języku niemieckim „Lass uns Deutsch sprechen- mit Spaß und interaktiven Akivitäteten”. Projekt jest realizowany na platformie eTwinning, został opracowany przez koordynatorów -nauczycielki języka niemieckiego z 3 krajów: Francji (p. Fanny Zeiger) , Słowenii (p. Renata Jakič) i Polski (Justyna Babiak-Tutko). Projekt składa się z 10 mikroprojektów, które uczniowie realizują we współpracy z koleżankami, kolegami z krajów, gdzie nauka języka niemieckiego realizowana jest jako nauka języka obcego. Dzięki współpracy, wspólnej zabawie uczniowie uczą się porozumiewać w języku niemieckim, doskonalą sprawność mówienia.


10 grudnia podczas lekcji języka niemieckiego uczniowie klasy 4a spotkali się on-line z kolegami , koleżankami z Francji i wspólnie bawili się w grę ,,Wer ist das? (Kto to jest?) Emocji było bardzo dużo!! Zarówno my i koledzy z Francji byliśmy ciekawi czy spotkanie dojdzie do skutku, czy będziemy mogli sprawnie porozumieć się w języku niemieckim! Udało się! Uczniowie wspaniale bawili się, zadawali pytania w języku niemieckim i odgadywali o którą osobę chodzi.


To nie wszystko! Tworzymy i gramy w gry, które przygotowali uczniowie z partnerskich krajów, a obecnie zapoznajemy się z pewną ciekawą, świąteczną opowieścią. Wspólnie będziemy czytać opowiadanie, stworzymy wirtualną książeczkę!
Następne zadania czekają na nas w Nowym Roku!
Justyna B-T

Bookmark the permalink.

Comments are closed.