Wyniki szkolnego etapu konkursu matematycznego „Mała Olimpiada Matematyczna dla szkół podstawowych powiatu polkowickiego”.

Dnia 24 lutego 2016r. odbył się szkolny etap „Małej Olimpiady Matematycznej”. Uczniowie klas IV – VI mieli do rozwiązania 5 zadań  tekstowych. Zawierały one treści z podstawy programowej z matematyki dla uczniów szkoły podstawowej. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami operowania zdobytą wiedzą w rozwiązywaniu zadań nietypowych, a więc problemowych z najwyższych poziomów wymagań. Konkurs przeprowadziły i sprawdziły: p. M. Habas, p. S. Radzięciak, p. A. Walkowiak.

                Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:

I miejsce – Jankowska Aleksandra (19p.) – klasa VIb – opiekun: S. Radzięciak

II miejsce – Jaślar Szymon(17p.) – klasa VIa – opiekun: M. Habas

III miejsce – Winiarski Mikołaj(15p.) – klasa IVb – opiekun: A. Walkowiak

III miejsce – Maziarz Michał(15p.) – klasa VIb – opiekun: S. Radzięciak

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w etapie powiatowym.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.