Wyniki szkolnego etapu konkursu matematycznego „Mała Olimpiada Matematyczna dla szkół podstawowych powiatu polkowickiego”.

 

 
Dnia 21 lutego 2019 r. odbył się szkolny etap „Małej Olimpiady Matematycznej”. Uczniowie podzieleni zostali na 3 kategorie wiekowe: A – klasy IV-V, B – klasy VI – VII, C – klasy VIII. Uczestnicy mieli do rozwiązania 5 zadań tekstowych. Zawierały one treści z podstawy programowej z matematyki dla uczniów szkoły podstawowej. Młodzi matematycy musieli wykazać się umiejętnościami operowania zdobytą wiedzą w rozwiązywaniu zadań nietypowych, a więc problemowych z najwyższych poziomów wymagań. Konkurs przeprowadziły i sprawdziły: p. Edyta Prokopowicz, p. M. Jagodzińska, p. M. Szober, p. A. Walkowiak.
 
KATEGORIA A – KLASY IV-V
I miejsce –  Kanikuła Filip  – klasa Vb,
II miejsce –  Walkowiak Wojciech – klasa Vb 
III miejsce –  Kotwicka Olivia  – klasa Vb
Wrona Piotr  – klasa IVd
Ozga Mateusz  – klasa Vb
Puzio Dominika  – klasa Vd
Świeżowska Amelia  – klasa Vd
 
KATEGORIA B – KLASY VI – VII
I miejsce – Gardyza Piotr  – klasa VIa,
II miejsce – Kowalski Damian– klasa VIa 
Winiarski Mikołaj– klasa VIIb 
Gil Piotr– klasa VIa
Burda Paweł– klasa VIa
III miejsce – Iżykiewicz Jakub – klasa VIIa 
KATEGORIA C – KLASY VIII
I miejsce – Krzysztof Stępiński – klasa VIIIa
 
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!
 
 

 

 
Bookmark the permalink.

Comments are closed.