Wycieczka klasy II b do Starostwa Powiatowego w Polkowicach.

 

Dnia 12 maja 2016r. uczniowie klasy II b wybrali się na  wycieczkę do Starostwa Powiatowego w Polkowicach. Po obiekcie oprowadzała nas Pani Mirosława Myrna-Kudryk  rzecznik prasowy. Opowiedziała o walorach ekologicznych i ekonomicznych nowego budynku. Dowiedzieliśmy się , że ten wielopoziomowy budynek jest połączeniem dwóch brył, których łącznik nawiązuje kształtem do szybu kopalnianego. Pomieszczenia są  przeszklone, otwarte i przejrzyste. Jest  także  miejsce dla  najmłodszych – na każdym poziomie są miejsca zabaw dla dzieci. Podczas zwiedzania uczniowie zapoznali się z pracą poszczególnych wydziałów urzędu i dowiedzieli się, jakie sprawy będą mogli w przyszłości w urzędzie załatwić, ale też – na przykład – ile poziomów ma obiekt, dlaczego nie widać kaloryferów, co to znaczy „zielony dach”. I dlaczego ściany są szare. Na zakończenie każdy z uczestników wycieczki otrzymał  drobne upominki.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.