Wycieczka klas IV do Skansenu Górniczo-Hutniczego w Leszczynie.

1 czerwca 2015 r. uczniowie kl. IV a,b,c i d uczestniczyli w wycieczce do Skansenu Górniczo-Hutniczego w Leszczynie zorganizowanej z okazji tegorocznego Dnia Dziecka.Dzięki wędrówce ścieżką edukacyjną „Synklina Leszczyny”poznali bogatą historię śląskiej miedzi i życia górników w średniowieczu. Byli z wizytą w Izbie Tradycji Górniczych, gdzie znajdują się liczne zbiory lamp górniczych,barbórkowychkufli, różnorodnych wyrobów miedzianych , górniczych i hutniczych ubrań. Poprzez udział w warsztatach edukacyjnych uczniowie poznali zanikające zawody rzemieślnicze.Samodzielnie wybijali pamiątkowe monety, wyczerpali papier dawnymi metodami czy kręcili żarnami. To była bardzo ciekawa forma poznawania historii swojego regionu.