„Wycieczka kl. II a i II b do Fabryki Bombek w Złotoryi”

       W czwartek 8 grudnia 2016r. klasy II a i II b udały się na wycieczkę do Fabryki bombek „Vitbis” w Złotoryi. Na początku wzięliśmy udział w warsztatach, w czasie których ozdabialiśmy bombki według własnego pomysłu. Bardzo podobała nam się ta praca, zwłaszcza obsypywanie bombek brokatem i drobnymi kuleczkami.

         Następnie udaliśmy się na zwiedzanie fabryki. Przyglądaliśmy się powstawaniu szklanych, przezroczystych kul, które następnie były barwione na różne kolory. Kolory zostały utrwalone w dużych piecach. Takie bombki przenoszono do wzorcowni. Z wielkim podziwem obserwowaliśmy jak pracownicy zakładu zręcznie ozdabiają je różnorodnymi, fantastycznymi wzorami. Później trafiliśmy do pakowalni. Nie spodziewaliśmy się, że można w kilkanaście sekund złożyć pudełko i zapakować do niego bombki. Wymaga to naprawdę sporej wprawy.

        Po zwiedzaniu udaliśmy się na zakupy do przyzakładowego sklepu. Każdy znalazł coś dla siebie. Wróciliśmy do Polkowic bardzo zadowoleni, zwłaszcza, że każdy dostał na pamiątkę bombkę ze swoim imieniem oraz te, które własnoręcznie pomalował w czasie warsztatów. Będziemy mieli śliczne choinki. Wspaniale, że już wkrótce święta!

Bookmark the permalink.

Comments are closed.