Wycieczka do Złotoryi klasy II a i II b 

       Dnia 15.11.2018r. uczniowie klasy II a i II b pojechali na wycieczkę do fabryki szklanych ozdób choinkowych – Przedsiębiorstwa Produkcyjno- Handlowego „Vitbis” w Złotoryi.
      Wycieczka stanowiła dla uczniów cenne źródło wiedzy o pracy na różnych stanowiskach w fabryce.
      Dzieci miały szansę prześledzić cały proces tworzenia bombki choinkowej – od uformowania jej z gorącego szkła, poprzez malowanie, zdobienie itd., aż po pakowanie do kartoników. Wzięli również udział w warsztatach zdobienia bombek, gdzie pod nadzorem pań dekoratorek uczestnicy mogli się przekonać ile trzeba cierpliwości i jakie trzeba mieć zdolności, żeby przygotowana przez nas ozdoba efektownie wyglądała.
Własnoręcznie udekorowane bombki ich autorzy oczywiście dostali w prezencie, by zdobiły choinki w ich domach podczas tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Na pamiątkę wizyty każdy uczestnik otrzymał również  bombkę ze swoim  imieniem. Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i pełni wspaniałych wrażeń.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.