Wycieczka do Przemkowa klas II a i II b.

       Uczniowie klas II a i II b w dniach 14-16.03.2016r. uczestniczyli w wycieczce  do Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie.

    Biorąc udział w różnorodnych zajęciach poszerzali swoją wiedzę i umiejętności

 w zakresie edukacji polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej, plastycznej, technicznej i społecznej.

   Podczas pobytu uczestniczyli w warsztatach zdobienia jajek w „Pracowni Rękodzieła Ludowego i Artystycznego”  prowadzonych przez panią Irenę Maksymczuk. Z wielkim zainteresowaniem podpatrywali oraz uczyli się techniki malowania  woskiem. Wykonane samodzielnie i zdobione drobnymi elementami jajka wzbudziły  wielką radość i podziw.

    Inną techniką zdobienia, którą poznały dzieci podczas zajęć z instruktorkami z Domu Wczasów Dziecięcych  była technika decoupage. Dekorowały drewniane pisanki elementami wydzieranymi  z serwetek. Praca ta wymagała wiele cierpliwości, efekt przerósł oczekiwania dzieci.
Uczestnicząc w warsztatach „Piernikowy Świat Wandzi”, uczyli się  dekorowania kolorowym lukrem wielkanocnych  pierników. Poznali historię pierników, sposób ich wypiekania oraz produkty potrzebne do przyrządzania ciasta. Dzieci z wielkim zapałem podjęły się takiej „słodkiej pracy”, a efektami były same zaskoczone, wykazały się ogromną pomysłowością i talentem plastycznym.

  Podczas wyprawy do lasu szukali pierwszych oznak wiosny, roślin, ptaków.

Uczniowie chętnie i aktywnie  brali udział we wszystkich  zajęciach, które były okazją do pogłębienia wiedzy, rozwijania zainteresowań, nabywania wiadomości „ inaczej”, oraz do lepszego wzajemnego poznania się. Każdemu uczestnikowi wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń, na pewno będą ją długo i miło wspominać.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.