• KOMUNIKAT 6/2021

W okresie od 12 kwietnia 2021 r. do 18 kwietnia 2021 r.:

1. Uczniowie klas I-VIII będą kontynuowali naukę  zdalną.
    2. Wszystkie informacje na bieżąco będą pojawiały się na naszej stronie internetowej oraz na profilu Facebooka.

Wycieczka do Przemkowa klas II a i II b.

Uczniowie klas II a i II b w dniach 14-16.03.2016r. uczestniczyli w wycieczce  do Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie.

Biorąc udział w różnorodnych zajęciach poszerzali swoją wiedzę i umiejętności

w zakresie edukacji polonistycznej, przyrodniczej, matematycznej, plastycznej, technicznej i społecznej.

Podczas pobytu uczestniczyli w warsztatach zdobienia jajek w „Pracowni Rękodzieła Ludowego i Artystycznego”  prowadzonych przez panią Irenę Maksymczuk. Z wielkim zainteresowaniem podpatrywali oraz uczyli się techniki malowania  woskiem. Wykonane samodzielnie i zdobione drobnymi elementami jajka wzbudziły  wielką radość i podziw.

Inną techniką zdobienia, którą poznały dzieci podczas zajęć z instruktorkami z Domu Wczasów Dziecięcych  była technika decoupage. Dekorowały drewniane pisanki elementami wydzieranymi  z serwetek. Praca ta wymagała wiele cierpliwości, efekt przerósł oczekiwania dzieci.
Uczestnicząc w warsztatach „Piernikowy Świat Wandzi”, uczyli się  dekorowania kolorowym lukrem wielkanocnych  pierników. Poznali historię pierników, sposób ich wypiekania oraz produkty potrzebne do przyrządzania ciasta. Dzieci z wielkim zapałem podjęły się takiej „słodkiej pracy”, a efektami były same zaskoczone, wykazały się ogromną pomysłowością i talentem plastycznym.

Podczas wyprawy do lasu szukali pierwszych oznak wiosny, roślin, ptaków.

Uczniowie chętnie i aktywnie  brali udział we wszystkich  zajęciach, które były okazją do pogłębienia wiedzy, rozwijania zainteresowań, nabywania wiadomości „ inaczej”, oraz do lepszego wzajemnego poznania się. Każdemu uczestnikowi wycieczka dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń, na pewno będą ją długo i miło wspominać.