Wycieczka do Jednostki Wojskowej w Głogowie.

 
W dniu 3 października 2019 roku klasa VI b i VI e wybrały się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Głogowie. Celem wizyty uczniów naszej szkoły w tym miejscu było poznanie specyfiki zawodu żołnierza oraz upamiętnienie rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić wojskowe koszary, przyjrzeć się sprzętom inżynieryjnym i maszynom wojskowym, poznać historię i tradycję 4 batalionu Inżynieryjnego w Głogowie. Podczas tej wizyty poznali eksponaty zgromadzone w Izbie Pamięci, w tym mundury galowe żołnierzy różnych jednostek wojskowych.
Podczas wycieczki obejrzeliśmy również fragment uroczystości związanej z dzisiejszymi obchodami święta jednostki w Głogowie. 
Ważnym punktem naszej „ścieżki historycznej” była wizyta na dworcu PKP w Głogowie i poznanie historii tego miejsca tak ważnego strategicznie w czasie ostatniej wojny.
Podsumowaniem naszej wycieczki była krótka lekcja historii na ulicy 11- Lutego w Polkowicach, dotycząca losów żołnierza polskiego wyzwalającego nasze miasto.
Otrzymaliśmy od naszych nauczycieli historii zadanie do wykonania, którym pochwalimy się niebawem.
Bookmark the permalink.

Comments are closed.