Wychodząc poza schemat lekcji i pozwalając uczniom kierować procesem nauczania, nauczyciele języków obcych przygotowali w maju szkolną imprezę pod nazwą „Dzień Europy”.

Wychodząc poza schemat lekcji i pozwalając uczniom kierować procesem nauczania, nauczyciele języków obcych przygotowali w maju szkolną imprezę pod nazwą  „Dzień Europy”. W czasie zaproponowanych uroczystości, konkursów i turniejów uczniowie mieli szansę zdobywania wiedzy w sposób ciekawy i nieszablonowy. Wymagały one od uczestników bardzo szczegółowej wiedzy o krajach i językach europejskich. Uczniowie mogli również zaprezentować swoje talenty.

Wydarzeniem poprzedzającym „Dzień Europy” był konkurs „Zabytki europejskie”. Młodzi artyści z naszej szkoły wykonali wspaniałe miniaturowe budowle. Dzięki ich zaangażowaniu i ciężkiej pracy powstała  w Izbie Patrona WYSTAWA  ZABYTKÓW EUROPEJSKICH.

Klasy piąte i szóste rywalizowały ze sobą podczas rozgrywek klasowych w formie  turnieju  językowego „Familida”.

 Ogromną popularnością cieszył się również przegląd teatrzyków obcojęzycznych, przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Zaprezentowane zostały trzy piętnastominutowe przedstawienia w języku  niemieckim. Podobała się zarówno forma, treści jak i założenia prezentacji.

Na zakończenie imprezy nauczyciele języka niemieckiego zaprosili uczniów klas czwartych na turniej języka niemieckiego „Jeden z dziesięciu”.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.