• KOMUNIKAT  9/2021

  POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY

  Od 04 maja 2021 r.:

  Uczniowie klas I-III będą uczyli się stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, MZ i GIS.

  Uczniowie klas VI-VIII nadal  będą kontynuowali naukę zdalną.

  Od 17 maja  2021 r. - tryb hybrydowy dla klas IV-VIII.

  Od 31 maja 2021 r. - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.

  Szczegółowy plan pracy hybrydowej dla klas IV-VIII przekażemy w najbliższych dniach.

Wizyta w ZUS-ie kl. 5 a

 
Czy wizyta w urzędzie może być interesująca dla ucznia szkoly podstawowej? Okazuje się, że jak najbardziej. Uczniowie klasy V a mieli okazję uczestniczyć w wycieczce edukacyjnej do Legnicy do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
 
 

Naszym przewodnikiem była pani Emilia Nowakowska, która przybliżyła nam historie budynku, w którym aktualnie znajduje się ta instytucja. Na początku zostaliśmy zaproszeni do sali konferencyjnej, która do 1990 roku była siedzibą sztabu Armii Czerwonej w Polsce. Tutaj również dowiedzieliśmy się jakie są zadania i  cele  ZUSu. Ponadto obejrzeliśmy film  „Twoje życie -Twój wybór”, który miał przybliżyć uczniom konsekwencje nielegalnej pracy. Potem przeszliśmy do Archiwum, które jest największym zbiorem w Polsce. Mieści sie tam ponad 140 kilometrow półek z nieczynnymi aktami. Na koniec zostaliśmy zaprowadzeni do Sali Obsługi Klienta, gdzie pracownicy bardzo życzliwie przyjęli młodych ludzi. Mogli oni wypełnić wzory dostępnych formularzy, dowiedzieli się m.in., co to qmatic, jak działa urzędomat. Celem wizyty było oswojenie uczniów z urzędem, który myślę, że udało się osiągnąć w dużej mierze dzięki życzliwości pracowników ZUSu. 
 

btrhdr

Bookmark the permalink.

Comments are closed.