Wizyta naszych uczniów w Teatrze Młodego Widza we Wrocławiu na przedstawieniu pt. “Klik. Nie żyjesz. Cyberprzemoc w internecie”.

CYBER

Dnia 19.11.2015 r. uczniowie klasy V a i VI b pojechali na wycieczkę do Wrocławia.  Pierwszym punktem bogatego programu było zwiedzanie Wrocławskiego Oddziału  Polskiej Telewizji.

Specyfikę tego najważniejszego środka kultury masowej przedstawił dziennikarz- pan Piotr Kasprzycki. Uczestnicy zobaczyli m.in. reżyserkę i montażownię. Duże wrażenie wywarło na uczniach największe studio w Europie, które mieści się właśnie w TVP Wrocław. Przewodnik  pokazał nam  najciekawsze pomieszczenia – studia telewizyjne, opowiedział o tajnikach przekazu telewizyjnego i „magii”, dzięki której telewizja przyciąga widza. Można było  przekonać się, co się kryje za kulisami studia programu regionalnego „Fakty”. Ponadto dowiedzieliśmy się, jak montowany jest materiał filmowy i jak wygląda emisja programu na żywo. Mogliśmy podziwiać także sprzęt używany do nagrywania programów. Były to m.in. kamery oraz scenografia.  Później udaliśmy się do największego studia, by obejrzeć spektakl teatralny pt. „Klik i nie żyjesz”.

Spektakl był  wyreżyserowany jako przestroga dla młodych widzów. Ostrzegł nas przed niebezpieczeństwami, jakie daje pozorna anonimowość i wolność w sieci. Uświadomił również, że nawet w cyberprzestrzeni należy zachowywać się etycznie i przyzwoicie. Trudna tematyka cyberprzemocy pokazana była w sposób bardzo przystępny i atrakcyjny dla młodego widza, gdyż  profilaktyka w przypadku cyberprzemocy jest szczególnie istotna, ponieważ może zapobiec wielu nieszczęściom, na które narażają się nieświadomi użytkownicy sieci. Po opuszczeniu budynku TVP udaliśmy się do wrocławskiego ZOO i Afrykarium, gdzie mogliśmy obserwować życie i zwyczaje mieszkających tam egzotycznych zwierząt.

Na koniec udaliśmy się na smaczny obiad w restauracji Letnia”.Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. Uczestnicy wyjazdu  w wyśmienitych humorach wrócili do domu.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.