Wizyta klasy VIII a w Urzędzie Gminy

Dnia 24.01.2020 uczniowie klasy VIII a ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach udali się z wizytą do Urzędu Gminy w Polkowicach.

Spotkanie miało na celu poznanie struktury organizacyjnej Urzędu Gminy w Polkowicach oraz zadań należących do pracowników poszczególnych wydziałów w ramach realizacji wynikających z podstawy programowej wiedzy o społeczeństwie. Celem wizyty było również utrwalenie przez uczniów wiedzy o samorządzie gminnym.

Uczniowie zostali przyjęci niezwykle ciepło i życzliwie przez pracowników Urzędu. Zwiedzili Salę Konferencyjną  Urząd Stanu Cywilnego, Wydział Ochrony Środowiska. Na koniec wizyty młodzież  została zaproszona do gabinetu burmistrza, który przybliżył im swoją pracę.