Wizyta klasy VIII a w Urzędzie Gminy

Dnia 24.01.2020 uczniowie klasy VIII a ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach udali się z wizytą do Urzędu Gminy w Polkowicach.

Spotkanie miało na celu poznanie struktury organizacyjnej Urzędu Gminy w Polkowicach oraz zadań należących do pracowników poszczególnych wydziałów w ramach realizacji wynikających z podstawy programowej wiedzy o społeczeństwie. Celem wizyty było również utrwalenie przez uczniów wiedzy o samorządzie gminnym.

Uczniowie zostali przyjęci niezwykle ciepło i życzliwie przez pracowników Urzędu. Zwiedzili Salę Konferencyjną  Urząd Stanu Cywilnego, Wydział Ochrony Środowiska. Na koniec wizyty młodzież  została zaproszona do gabinetu burmistrza, który przybliżył im swoją pracę.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.