Wirtualna wizyta zuchów w Ratuszu.


          W czwartek, 16.04.2020 zuchy z 2 gromad działających w Polkowicach, w tym nasza szkolna gromada zuchowa  ,,Bajkoludki” odwiedziły wirtualnie Urząd Gminy i Pana Burmistrza Łukasza Puźnieckiego w polkowickim ratuszu.

W ramach zdobywania kolejnej zuchowej sprawności ,,Młody Obywatel” zuchy zapoznały się z działami w Urzędzie Gminy. Dzięki uprzejmości Pana Krzysztofa z Urzędu Gminy zuchy ,,odwiedziły” Wydział Oświaty i Kultury, gdzie zadawały pytania o powrót do szkół. Potem zuchy ,,udały się” do Wydziału Komunikacji Medialnej, gdzie powstaje ,,Gazeta Polkowicka”. Tutaj wszyscy mogli porozmawiać z panią przygotowującą kolejny numer lokalnej gazety. Następnie zuchy ,,odwiedziły” Pana Burmistrza Łukasz Puźnieckiego. Podczas rozmowy z Panem Burmistrzem opowiedzieliśmy o naszej  gromadzie zuchowej. Pan Burmistrz opowiedział zuchom m.in. o projekcie ,,Budżet Obywatelski”, czy o Młodzieżowej Radzie Gminy.  Zuchy dowiedziały się, że każdy z mieszkańców naszego miasta może mieć wpływ na wygląd naszego miasta, oraz o tym, jak działa Młodzieżowa Rada Gminy.      Podczas wizyty  zuchy ,,odwiedziły”  jeszcze salę obrad Rady Miejskiej. Dowiedziały się o możliwości uczestniczenia w obradach Rady Miejskiej, zobaczyły salę obrad.      To była wspaniała ,,wycieczka”!  Miło było usłyszeć od Pana Burmistrza, że ucieszył się z naszej ,,wizyty”.
Krótka relacja na stronie FB Polkowice:https://www.facebook.com/polkowice/videos/2651043911670560/?comment_id=1474501586090675&v=2651043911670560&notif_id=1587758910162210&notif_t=comment_mention

Bookmark the permalink.

Comments are closed.