Wiosna kwitnie wkoło 23.03 -27.03

A oto nasze pierwsze propozycje
Czas na zabawę plastyczną. Przywitaliśmy Wiosnę. Zachęcamy do zrobienia kolorowych kwiatów z papieru bociana i ,,Pani Wiosny”
( Przygotujcie kolorowy papier, dwa waciki kosmetyczne, klej, patyczki lub słomkę.
Eksperymenty- proponujemy domowe doświadczenia i zabawy
Zabawa „Co pływa, co tonie”. Do miski z wodą wrzucamy różne przedmioty: ołówek, kamień, moneta, piasek, spinacz biurowy, klucz, korek, magnes, spinacz, plastikowy klocek. Obserwujemy i omawiamy co dzieje się z tymi przedmiotami. Następnie dzieci wrzucają: piłeczkę pingpongową, kawałeczek drewna, papier i inne lekkie przedmioty. Po całym eksperymencie dzieci wraz z rodzicami mogą porozmawiać dlaczego jedne rzeczy toną, drugie unoszą się na powierzchni.

Polecamy również stronę z ciekawymi eksperymentami

https://mojedziecikreatywnie.pl/2016/11/eksperyment-sklittles-tecz-talerzu/
Na weekend proponujemy niezawodne gry planszowe
Zobaczcie co macie w domu i grajcie całymi rodzinami. Jeśli nie macie gier w domu – żaden problem możecie wykonać je sami- wystarczy kartka , kredki , guziki czy nakrętki jako pionki i wyobraźnia.
Taniec i zabawa ruchowa
wejdź na stronę https://www.youtube.com/watch?v=ZYFAIupyHhM – na pewno znacie ukrytą zabawę ( jaką przekonajcie się sami)😊 Świetna zabawa dla małych i dużych. Polecamy
Kochane Świetliki oto kilka propozycji dla Was i Waszych rodziców 😊 Miłej twórczej zabawy. W następnym tygodniu kolejne pomysły. Śledźcie naszą stronę internetową.

Serdecznie pozdrawiamy 😊

Kierownik i Nauczyciele świetlicy 😊

Comments are closed.