Widowisko edukacyjne WIELCY RODACY z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

W ekspresowym tempie, gorącej atmosferze, z olbrzymią dawką zabawy i humoru 23.10.2018 r. prowadzący widowisko Stanisław Sielicki z „Estrady SAS” zabrał uczniów Szkoły Podstawowej nr 1w Polkowicach na ciekawy spacer w odległe czasy i miejsca. Było to widowisko edukacyjne „Wielcy Rodacy” z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Na widowni przeważały kolory biały i czerwony. Stanisław Sielicki, autor i prowadzący program, połączył naukę z żywiołową zabawą. Przygotował pełen humoru, werwy i wymagający aktywności twórczej pokaz zgodnie z dewizą: ”Nieważne kto wygra, nieważne kto gra, byleby zabawa była na sto dwa!”. Poprzez gry i zabawy uczniowie zdobywali wiedzę na temat sławnych Polaków i historii naszego kraju. Odgadywali zaszyfrowane hasła, układali alfabetycznie nazwiska znanych ludzi, poznali historię ruchomego domu Michała Drzymały. W radosnej zabawie uczestnicy widowiska dowiedzieli się również, czy z polskich banknotów można uczyć się historii, co Sienkiewicz powiedział na bankiecie w Sztokholmie i z jakiej okazji oraz jak Karol Wojtyła żegnał się z Ojczyzną? Nie zabrakło również dbałości o dobre maniery i ogładę towarzyską.
Gorąca atmosfera, spora dawka uśmiechu pozwoliły miło i przyjemnie odbyć spacer w odległe miejsca, czasy i kultury. Fragmenty widowiska można obejrzeć w naszej Szkolnej Telewizji

Organizator: Ewa Mielniczek

Bookmark the permalink.

Comments are closed.