• KOMUNIKAT  9/2021

  POWRÓT UCZNIÓW DO SZKOŁY

  Od 04 maja 2021 r.:

  Uczniowie klas I-III będą uczyli się stacjonarnie z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, określonych w wytycznych MEiN, MZ i GIS.

  Uczniowie klas VI-VIII nadal  będą kontynuowali naukę zdalną.

  Od 17 maja  2021 r. - tryb hybrydowy dla klas IV-VIII.

  Od 31 maja 2021 r. - powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.

  Szczegółowy plan pracy hybrydowej dla klas IV-VIII przekażemy w najbliższych dniach.

Warsztaty zdobienia i dekorowania pierników klas II p.n. “Piernikowy zawrót głowy”.

W tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia , zgodnie ze staropolskim zwyczajem, uczniowie klas drugich wzięli udział w warsztatach zdobienia i dekorowania pierników prowadzonych przez Panią Wandę Kuzyszyn p.n. „Piernikowy zawrót głowy”. Uczniowie dowiedzieli się, że pierniki mają najdłuższą tradycję spośród wszystkich wypiekanych ciast. Ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa pierny, czyli pieprzny, gdyż pieprz jest jedną z przypraw wchodzących w skład pierników. W czasie warsztatów każdy uczeń miał okazję poznać  sposób  przygotowania  idealnego  ciasta na pierniki oraz  poćwiczyć  nakładanie i zdobienie lukrem  pojedynczych pierników, by potem według własnego projektu samodzielnie wykonać imponujące zestawy bożonarodzeniowych pierników. 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.