Warsztaty zdobienia i dekorowania pierników klas II p.n. “Piernikowy zawrót głowy”.

W tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia , zgodnie ze staropolskim zwyczajem, uczniowie klas drugich wzięli udział w warsztatach zdobienia i dekorowania pierników prowadzonych przez Panią Wandę Kuzyszyn p.n. „Piernikowy zawrót głowy”. Uczniowie dowiedzieli się, że pierniki mają najdłuższą tradycję spośród wszystkich wypiekanych ciast. Ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa pierny, czyli pieprzny, gdyż pieprz jest jedną z przypraw wchodzących w skład pierników. W czasie warsztatów każdy uczeń miał okazję poznać  sposób  przygotowania  idealnego  ciasta na pierniki oraz  poćwiczyć  nakładanie i zdobienie lukrem  pojedynczych pierników, by potem według własnego projektu samodzielnie wykonać imponujące zestawy bożonarodzeniowych pierników. 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.