• Kartaka dla górników
  • 1.W związku ze zmianą Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2021 r., poz. 1967) wprowadza się od 2 listopada 2021 r. obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki poza czasem zajęć edukacyjnych, czyli:
    a ) podczas przerw śródlekcyjnych,
    b) w czasie przebywania w szatniach,
    c) przemieszczania się między pomieszczeniami, w sytuacji braku możliwości zachowania dystansu 1,5 m.

• 2.Zgodnie z aktualnymi wytycznymi MEiN, MZ i GIS bezwzględnie obowiązują zasady:
    a) higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust,
    b) nie można wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.

Warsztaty “Zawody przyszłości” w klasach VII a, VII b i VII d

Dnia 26 listopada uczniowie klas VII a, VII b oraz VII d uczestniczyli w warsztatach na temat “Zawody przyszłości” organizowanych na Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Dowiedzieli się jak co to jest barometr przyszłości oraz dlaczego warto z niego korzystać i śledzić jego zmiany. W czasie wykładu zostały zaprezentowane zawody, które znikną lub zostaną zmodyfikowane oraz przedstawiono wskazówki co zrobić aby odnaleźć się na rynku pracy. Pod koniec uczniowie dowiedzieli się jakie będą kompetencje przyszłości oraz na jakie studia warto się wybrać, a także otrzymali garść nieterminujących i praktycznych porad.