Warsztaty „ Od ziarenka do bochenka” .

Wiele radości sprawił uczniom klasy III a, III b i III d udział w warsztatach„ Od ziarenka do bochenka”, które odbyły się  w świetlicy w Nowej Wsi Lubińskiej. Uczniowie nauczyli się jak wyrabiać ciasto na chleb. Każdy uczestnik warsztatów własnoręcznie wykonał pachnący bochenek chleba oraz poznał sposób domowego wykonania masła w prawdziwych maselnicach. W oczekiwaniu na wyrośnięcie i wypiek chleba uczniowie udali się na zwiedzanie remizy Ochotniczej Straży Pożarnej,  zwiedzili mini skansen, gdzie znajdowały się dawne sprzęty domowego użytku, brali udział w warsztatach plastycznych oraz w zabawach ruchowych na placu zabaw. Po tych atrakcjach nastąpił czas na wspólny posiłek. Jak wspaniale smakował świeżo upieczony chlebek z masłem i pyszna ciepła herbatka. Po zakończeniu warsztatów każdy uczeń wrócił do domu z własnoręcznie upieczonym chlebem oraz z pamiątkowym zdjęciem i przepisem na chleb.

 Atrakcją dla dzieci był również przejazd   komunikacją  miejską. Dzień był pełen wrażeń i można go zaliczyć do bardzo udanych.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.