Warsztaty naukowe w klasie I c.

 
 
   Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dzieci są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym, dlatego 29 listopada 2019r. uczniowie klasy I c wzięli udział w kreatywnych warsztatach naukowych. Zajęcia prowadzone były przez instruktorów z „Krainy eksperymentów” nauk matematyczno-przyrodniczych Laboratorium Młodego Naukowca 
z Uniwersytetu w Zielonej Górze.
 
 

    Mali naukowcy przy pomocy bezpiecznych odczynników, szkła chemicznego i odpowiedniego sprzętu pod czujnym okiem instruktorów, odkrywali prawa fizyki i chemii.
Podczas zajęć dzieci były świadkami widowiskowych eksperymentów, dowiedziały się różnych ciekawostek, samodzielnie przeprowadzały doświadczenia przy swoim stanowisku, zrobiły m. in. „tornado w kieliszku” czy slime gluta. 
  Spotkanie z „Krainą Eksperymentów” udowodniło, że nauka to fascynująca przygoda i doskonała zabawa.
Bookmark the permalink.

Comments are closed.