Warsztaty kulinarne- Bananowe shake

 

Dnia 08.11.2019 r. nasze zajęcia poświęciliśmy na naukę przygotowania popularnych i niezwykle zdrowych koktajli bananowych. Banany zawierają  wszystkie najważniejsze witaminy – A, C, E, K oraz te z grupy B. Nie brakuje w nich także błonnika oraz składników mineralnych – magnezu, fosforu i wapnia. Jednak najwięcej mają potasu.

 Jego niedobór prowadzi do osłabienia organizmu, mięśni i zmniejszenia kurczliwości mięśnia sercowego. Dlatego banany jeść należy regularnie. Nasze szejki,  jak się okazało wykonuje się bardzo szybko- w kilka minut- może go wykonać każdy.

 

Jeśli masz ochotę to spróbuj, wystarczy:

  1. Do blendera wlej 2 szklanki mleka lub jogurt naturalny, dodaj pokrojone 2 banany oraz opcjonalnie miód do smaku.

 Dobrze zmiksuj. Banany powinny się rozbić na kawałki. Konsystencja powinna być kremowa, możliwa do picia.

  1. Przelej szejka do szklanek i od razu podawaj. Przechowanie szejka w lodówce może skutkować ściemnieniem bananów. Najlepiej więc przygotowywać małe ilości zdrowego koktajlu.
Bookmark the permalink.

Comments are closed.