Warsztaty historyczne klasy IV a i V d.

 
29 listopada klasy 4a i 5d i część klasy 6 b pojechały na wycieczkę do Wrocławia. Cały dzień był zaplanowany pod kątem edukacji historycznej. Na początku odwiedziliśmy Panoramę Racławicką, gdzie zobaczyliśmy unikatowy obraz przedstawiający zwycięską bitwę wojsk Tadeusza Kościuszki. Razem z przewodnikiem zwiedziliśmy zabytki sakralne Śląska w Muzeum Narodowym.
 

Następnie poszliśmy na rynek wrocławski, gdzie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. W muzeum Pana Tadeusza klasą IVa miała warsztaty z historii najnowszej “Maluchem w świat”, z kolei klasa Vd była na warsztatach z kultury szlacheckiej “Kontusze i figatele”.  W drodze powrotnej mogliśmy podziwiać pięknie przyozdobione centrum miasta z okazji odbywającego się jarmarku bożonarodzeniowego. Wyjazd miał za zadanie kształtować postawę poszanowania tradycji i kultury własnego narodu.
Bookmark the permalink.

Comments are closed.