Warsztaty ekologiczne klas I-II

Związek Gmin Zagłębia Miedziowego za pośrednictwem Fundacji Recal oraz Centrum Edukacyjnego Ekolandia.edu, zorganizował dla uczniów klas I-II warsztaty ekologiczne z zakresu segregacji odpadów.  Ekologiczna lekcja była podzielona na dwie części: część wykładową oraz część warsztatową. Uczniowie brali udział w ciekawej pogadance na temat segregacji odpadów, jak i również zostały przeprowadzone ciekawe gry ekologiczne, których autorem jest Pani Kornelia Cypryjańska z Centrum Edukacyjnego Ekolandia.edu.

Dzieci zdobyły wiedzę na temat prawidłowych nawyków w zakresie gospodarowania odpadami, ze szczególnym naciskiem na odpady selektywnie zbieranie. Dowiedziały się też, co należy zrobić z odpadami problemowymi, dlaczego nie wolno palić śmieciami i co to takiego jest smog.

Aby zmotywować uczniów do podejmowania działań na rzecz środowiska, dzieci otrzymały drobne niespodzianki: magnesy oraz odblaskowe opaski a  dzieci wyróżniające się wiedzą koszulki. Pragniemy, aby przekazana wiedza z zakresu segregacji odpadów była przez dzieci praktykowana oraz aby mogli dzielić się nią ze swoimi rodzicami, których również zachęcamy do podejmowania działań na rzecz środowiska, w tym w szczególności do segregowania odpadów.