WARSZTATY DLA UCZNIÓW KLAS I – III PT: „MAGIA PRZYJAŹNI – JAK BAWIĆ SIĘ BEZ PRZEMOCY” 10 KWIETNIA 2014 R.

Warsztaty aktywności twórczej skierowane do uczniów klas I – III dotyczące profilaktyki przemocowej  pn. „ Magia przyjaźni – jak bawić się bez przemocy”  realizowane  przez animatorów sztuki z Pracowni Działań Twórczych ARTPUNKT odbyły się 10 kwietnia 2014 r. W zajęciach wzięło udział 172 uczniów. Każda z klas stworzyła grę planszową z instrukcją oraz niezbędnymi elementami takimi jak pionki, czy kostka do gry. Charakterystyczna dla warsztatu była wielkość planszy do gry 3m x 1,5m. Praca zespołowa pozwoliła na wypracowanie kompromisów we wspólnym projektowaniu i działaniu.

W dalszej części warsztatu uczniowie klas I wykonali instrumenty muzyczne z papierowych tub przy pomocy taśmy klejącej i kolorowego papieru.

Uczniowie klas II dobrali się w pary i ich zadaniem było na rysowanie portretu kolegi, koleżanki siedzącej naprzeciw. Zadanie było utrudnione ponieważ na portrecie należało uchwycić minę koleżanki, kolegi  po zjedzeniu plasterka cytryny. Uczniowie  klas III  stworzyli własny portret a następnie ofiarowali go osobie siedzącej naprzeciwko. Zadaniem osoby, która otrzymała portret było dorysowanie elementów, z którymi kojarzy się dana osoba.

Podczas warsztatów uczniowie budowali pozytywne relacje rówieśnicze, rozwijali umiejętności zgodnej współpracy w grupie. Uczyli się również jak ciekawie i bezpiecznie spędzać czas wolny.

Najciekawsze prace plastyczne wykonane podczas warsztatów zostały wyeksponowane w galerii „ Żyj zdrowo” na ścianie korytarza na II piętrze.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.