Walentynkowy zawrót głowy w naszej szkole

14 lutego 2018r odbyły się szkolne obchody Dnia Świętego Walentego w oparciu o projekt edukacyjny pt. „Walentynkowy zawrót głowy” . Projekt został przygotowany i zrealizowany przez wychowawców klasy Vc i IV b, wraz z uczniami obu zespołów w terminie 05 stycznia -14 lutego 2018r.

Celem projektu było przede wszystkim kultywowanie tradycji i zwyczajów różnych narodów, ale także zachęcanie uczniów do okazywania pozytywnych uczuć, rozwijanie umiejętności wyrażania emocji, kształtowanie prawidłowych relacji w społeczności szkolnej. W czasie poszczególnych etapów pracy nad projektem zaangażowani uczniowie doskonalili umiejętność współpracy w grupie, kształtowali postawę odpowiedzialności za wykonanie powierzonego zadania. Adresatami projektu byli uczniowie klas I-VI . Projekt obejmował organizację szkolnej poczty walentynkowej, szkolnego konkursu informatyczno – językowego na najciekawszą kartkę walentynkową w wersji elektronicznej oraz zabawę w odnajdywanie sławnych par (np. Romeo i Julia, Mieszko I i Dobrawa, Donald Trump i jego małżonka Melania, czy też uwielbiana przez szóstoklasistów para -Adam  Cisowski i Wanda) ) .  W ramach projektu zadbano również o odpowiednią oprawę szkoły, dekorację, zapoznanie uczniów z genezą Dnia Świętego Walentego i jego biografią , angażując do współpracy Samorząd Uczniowski. Miłym akcentem obchodów były przygotowane przez uczniów słodkie upominki z życzeniami, wręczane nauczycielom podczas przerw lekcyjnych .

Podsumowaniem projektu było wyłonienie laureatów konkursu i prezentacja prac konkursowych na tablicy osiągnięć a także zamieszczenie przez uczniów relacji z imprezy w szkolnej gazetce Sówka.

Tegoroczne obchody dnia świętego Walentego spotkały się z ogromnym entuzjazmem zarówno ze strony najmłodszych przedstawicieli społeczności szkolnej ,  jak i  nauczycieli, którzy z zaangażowaniem włączyli się w składanie życzeń przez walentynkową pocztę oraz pomoc w odnajdywaniu par. Wszyscy z humorem przyjmowali serduszka  oferowane przez czwartoklasistów w geście przyjaźni i sympatii.

Joanna Kamińska, Jolanta Sobczyk