Walentynkowy zawrót głowy w naszej szkole.

W dniach 14-15 lutego 2019r odbyły się szkolne obchody Dnia Świętego Walentego w oparciu o projekt edukacyjny pt. „Walentynkowy zawrót głowy” . 

Projekt został przygotowany i zrealizowany przez wychowawców klasy VI c i V b, wraz z uczniami obu zespołów w terminie 15 stycznia -15 lutego 2019r.
Celem projektu było przede wszystkim kultywowanie tradycji i zwyczajów różnych narodów, ale także zachęcanie uczniów do okazywania pozytywnych uczuć, rozwijanie umiejętności wyrażania emocji, kształtowanie prawidłowych relacji w społeczności szkolnej. W czasie poszczególnych etapów pracy nad projektem zaangażowani uczniowie doskonalili umiejętność współpracy w grupie, kształtowali postawę odpowiedzialności za wykonanie powierzonego zadania. Adresatami projektu byli uczniowie klas I-VII . Projekt obejmował organizację szkolnej poczty walentynkowej, szkolnego konkursu informatyczno – językowego na najciekawszą kartkę walentynkową w wersji elektronicznej oraz zabawę w odnajdywanie sławnych par (np. Romeo i Julia, Mieszko I i Dobrawa, Donald Trump i jego małżonka Melania, czy też uwielbiana przez uczniów para – Anna i Robert Lewandowscy ). Ta część projektu spotkała się z największym zainteresowanie ze strony uczniów, którzy tłumnie ustawiali się w kolejce do losowania serduszek z nazwiskami słynnych par, aby w trakcie kolejnych przerw lekcyjnych udawać się na czujne poszukiwania „swojej drugiej połówki”. Zabawie towarzyszyły niecodzienne emocje, najprawdopodobniej nie tylko ze względu na słodką nagrodę, jaka czekała w czytelni szkolnej na szczęśliwie odnalezione pary.
W ramach projektu zadbano również o odpowiednią oprawę szkoły, dekorację, zapoznanie uczniów z genezą Dnia Świętego Walentego i jego biografią , angażując do współpracy Samorząd Uczniowski. Miłym akcentem obchodów były przygotowane przez uczniów klas V b i VI c słodkie upominki z życzeniami, wręczane nauczycielom podczas przerw lekcyjnych . Kolejnym punktem programu obchodów walentynek w naszej szkole był zorganizowany koncert piosenek o tematyce miłosnej, w którym wzięły udział zarówno klasy młodsze, jak i starsi uczniowie wraz z nauczycielami. Oprócz pięknych aranżacji znanych przebojów w wykonaniu naszych szkolnych solistek z klas piątych: Kasi Żmigrodzkiej i Leny Sołonynki oraz Ali Tomczak z klasy VIc można było usłyszeć zgodnie brzmiące głosy uczniów klas II-VII .
Podsumowaniem projektu było wyłonienie laureatów konkursu na najpiękniejszą kartkę walentynkową w wersji elektronicznej i prezentacja prac konkursowych na tablicy osiągnięć a także zamieszczenie przez uczennice klasy VI c relacji z imprezy w szkolnej gazetce Sówka. Uczniowie wyróżnieni w konkursie zostali nagrodzeni ufundowanymi przez nauczycieli nagrodami. Tegoroczne obchody dnia świętego Walentego spotkały się z ogromnym entuzjazmem zarówno ze strony najmłodszych przedstawicieli społeczności szkolnej , jak i nauczycieli, którzy z zaangażowaniem włączyli się w składanie życzeń przez walentynkową pocztę oraz pomoc w odnajdywaniu par. Wszyscy z humorem i radością wysyłali i odbierali walentynkowe życzenia w geście wzajemnej przyjaźni i sympatii. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy autorstwa uczennicy klasy VIc Natalii Kulik.
Joanna Kamińska
Jolanta Sobczyk

Bookmark the permalink.

Comments are closed.