W sobotę i niedzielę 5 i 6 listopada sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w jedną wielką makietę kolejową, po której kursowały pociągi towarowe i osobowe z różnych epok historycznych.

I POLKOWICKA WYSTAWA MAKIET KOLEJOWYCH

 

W sobotę i niedzielę 5 i 6 listopada sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w jedną wielką makietę kolejową, po której kursowały pociągi towarowe i osobowe z  różnych epok historycznych. Modelarze z KSK Wrocław przyjechali i zaprezentowali nam swoje dzieła w skali HO. Przez cały weekend mieszkańcy miasta przychodzili i zwiedzali tę niezwykłą ekspozycję.    Dodatkową atrakcją był fakt, iż w sobotę dzieci mogły prowadzić osobiście pociągi co jest niespotykane na tego typu imprezach, gdyż modelarze bardzo dbają o swoje drogocenne dzieła i rzadko pozwalają się do nich zbliżać. Impreza była bardzo udana a wielu najmłodszych uczestników wychodziło z niej z żalem, że to już koniec.

Jest jednak pozytywny akcent tego wydarzenia: w związku z widocznym dużym zainteresowaniem tematem ze strony dzieci nasza szkoła wspólnie z Radami Osiedli Centrum i Sienkiewicza planuje w przyszłości;

a) sprowadzić do szkoły profesjonalny symulator lokomotywy EU-07 i zorganizować kurs dla młodych maszynistów pod kierunkiem prawdziwych „mechaników” (w gwarze kolejarzy mechanik to maszynista),

b) zorganizować następną edycję wystawy poszerzając ją o makietę kolejki ogrodowej (świetna zabawa dla najmłodszych) oraz kilka mniejszych makiet typu „tort”, na których wszyscy zainteresowani będą mogli bezpiecznie poćwiczyć jazdę pociągami i poszerzać swoja wiedzę na temat zasad prowadzenia ruchu kolejowego.

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które znalazły czas i odwiedziły szkołę w weekend. Państwa obecność jest dla nas największą zapłatą za poświęcony czas i motywacją do dalszej pracy w przyszłości. Wielkie podziękowania należą się również pracownikom szkoły i przedstawicielom rad osiedlowych, bez pracy, których wystawa nie mogłaby się odbyć.

 

Organizatorami imprezy były: Rada Osiedla Centrum, Rada Osiedla Sienkiewicza Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

 

Pomysłodawca projektu: Marcin Zarzycki

Bookmark the permalink.

Comments are closed.