W ramach realizacji projektu „Ekologiczne inspiracje” uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach zielarskich przeprowadzonych przez panie z Lokalnej Grupy Działania „Wrzosowa Kraina”.

W czasie zajęć uczniowie mieli możliwość:

  • poznać rośliny lecznicze, które rosną na łąkach i w ogrodach,
  • zapoznać się z leczniczymi właściwościami ziół,
  • samodzielnie wykonać ziołową oliwkę do kąpieli oraz zapachowy woreczek wypełniony wonnymi ziołami.

            Zajęcia warsztatowe, zorganizowane przez p. Martę Kucharczyk, odbywały się 8 listopada w dwóch grupach w sposób wahadłowy. Uczniowie pod czujnym okiem nauczycieli uczestniczyli w zajęciach, podczas których wysłuchali opowieści o Wrzosowej Krainie i ogrodach pełnych pachnących ziół. Panie prowadzące warsztaty zapoznały dzieci z właściwościami leczniczymi popularnych roślin, które na co dzień rosną na parapetach w naszych domach, w naszych ogrodach i na okolicznych łąkach. Wyjaśniały, w jaki sposób zbierać zioła, suszyć je i wykorzystywać w życiu codziennym. Punktem kulminacyjnym spotkania było samodzielne wykonywanie przez dzieci ziołowej oliwki do kąpieli oraz woreczka zapachowego wypełnionego ziołami.

            Lekcje z ziołami były dla jej uczestników ciekawym i niezapomnianym przeżyciem. Mieli oni możliwość poznania tajemnic otaczającego ich świata w sposób dla nich najciekawszy – przez działanie.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.