„W Piwnicy pod Piastowskim Orłem “- żywa lekcja historii.

Dnia 29.10.2018 r. uczniowie klasy II b i I a uczestniczyli w żywej lekcji historii w „Piwnicy pod Piastowskim Orłem”. Dzięki uprzejmości pana Pawła Jankiewicza, prezesa Towarzystwa Historycznego „Victoria”, uczniowie oglądali stałą ekspozycję sprzętu z okresu II wojny światowej. Razem z przewodnikiem najmłodsi mieli możliwość obejrzenia wystawy fotografii i izb pamięci. W poszczególnych izbach znajdowały się między innymi, historyczne fotografie oraz różnego rodzaju broń. W pierwszej sali zgromadzone były eksponaty związane z Powstaniem Warszawskim. Druga izba urządzona była w klimacie lat 40-tych, gdzie znajdowały się przedmioty codziennego użytku. Tutaj uczniowie słuchali gry starego gramofonu oraz poznali sposób robienia herbaty w samowarze. Dzieciom dużo radości sprawiło zapoznanie z działaniem lampy naftowej. Ostatnia sala najbardziej zainteresowała chłopców, ponieważ przedstawiała broń i historię I Armii Wojska Polskiego.

To była ciekawa i pasjonująca lekcja historii dla dzieci

Bookmark the permalink.

Comments are closed.