W piątek 06.09.2019 r. po raz kolejny odbyło się Narodowe Czytanie, , tym razem wybranych nowel.

Czytano w wielu miejscach w Polsce i za granicą. Jedną z takich miejscowości były Polkowice, ponieważ do akcji włączyła się również Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Wyżykowskiego.

            Punktem kulminacyjnym obchodów tego dnia był maraton głośnego czytania „Katarynki” na placu przed głównym wejściem do szkoły. Chętni uczniowie wykonywali plakaty zachęcające do czytania. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów oraz nauczycieli. Do akcji wspólnego czytania włączyły się klasy IV-VII, swoją obecnością zaszczyciły nas nawet pierwszaki . Każdy czytający wpisał się na pamiątkową listę. Natomiast na parterze zorganizowana została pamiątkowa wystawa.

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.