W naszej szkole po raz kolejny odbyło się Narodowe Czytanie, tym razem „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

W piątek 07.09.2018r. po raz kolejny odbyło się Narodowe Czytanie, tym razem „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Książkę czytano w wielu miejscach w Polsce i za granicą. Jedną z takich miejscowości były Polkowice. Do akcji włączyła się również Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Wyżykowskiego.

Punktem kulminacyjnym obchodów tego dnia był maraton głośnego czytania „Przedwiośnia” na placu przed głównym wejściem do szkoły, który rozpoczęła Pani Dyrektor Barbara Bartoszek czytając fragment utworu. Do akcji wspólnego czytania włączyły się z dużym zaangażowaniem wszystkie klasy w pionie klas IV – VI. Każdy czytający wpisał się na pamiątkową listę. Natomiast na parterze zorganizowana została pamiątkowa wystawa plakatów zachęcających do czytania, wykonanych przez chętnych uczniów.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.