W dniu 25.10.2016 r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny turniej sportowo-rekreacyjny „Bawimy się na wesoło i sportowo” w ramach realizacji projektu edukacyjnego „Stop cukrzycy.

Sprawozdanie z turnieju międzyszkolnego „Bawimy się na wesoło i sportowo”

W dniu  25.10.2016 r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny turniej sportowo-rekreacyjny „Bawimy się na wesoło i sportowo” w ramach realizacji projektu  edukacyjnego „Stop cukrzycy. Wiem, jak zapobiegać, wiem, jak żyć z cukrzycą” przy współudziale finansowym Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich.

W zawodach brali udział uczniowie z klas IV- V. Wśród zaproszonych gości znalazły się 10-osobowe reprezentacje z polkowickich szkol podstawowych. Celem imprezy była popularyzacja aktywnego spędzania czasu, integracja z rówieśnikami oraz nauka współdziałania i zdrowej rywalizacji ze szczególnym uwzględnieniem zasad fair play. Szkoły rywalizowały między sobą w konkurencjach sportowych, odbywających się w formie wyścigów rzędów.  Mali sportowcy dzielnie rywalizowali i świetnie  się bawili, ciesząc się              z dobrych wyników.

Po wielkich zmaganiach sportowych odbyło się uroczyste zakończenie z wręczaniem pamiątkowych dyplomów, pucharów  dla szkól i statuetek  oraz maskotek dla uczestników turnieju. Organizatorami międzyszkolnego turnieju byli nauczyciele  wychowania fizycznego oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci „Słoneczko”.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.