W dniach 10- 12 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach odbywało się „Święto biblioteki”.

W dniach 10-  12 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach odbywało się „Święto biblioteki”. W ramach promowania czytelnictwa wśród uczniów kl. I-VI przygotowano imprezy i konkursy zachęcające do odwiedzenia szkolnej biblioteki. Było to miłe spotkanie z czytelnikami.Wszyscy odwiedzający naszą wypożyczalnię zostali obdarowani słodyczami.

 

W czytelni przygotowano„Wystawę ciekawie wydanej książki”. Zaprezentowane zostały publikacje wydane w sposób ciekawy i nietypowy: o niewielkich rozmiarach, w nietypowych kształtach, wydające dźwięki, z trójwymiarowymi ilustracjami, z wielowarstwowymi zdjęciami.Wystawę odwiedzali uczniowie kl. I – VI podczas zajęć lekcyjnych wraz z nauczycielami.

 

W wypożyczalni odbywały się warsztaty pisania gęsim piórem. Chętni uczniowie kl. I – VI mieli możliwość odbycia warsztatów kaligraficznych, podczas których ćwiczyli umiejętność pisania gęsim piórem maczanym w atramencie. Warsztaty cieszyły się bardzo dużym powodzeniem wśród dzieci, które z ogromnym zaangażowaniem starały się napisać najprostszy tekst tą metodą.

 

 

 

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.