Uroczysty apel z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dnia 9 listopada br. w naszej szkole odbył się apel z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Całą uroczystość uświetnił swoją obecnością członek grupy Rekonstrukcji Historycznej ’39-’45 – Pan Andrzej Kaczanowski. Wzruszających momentów dostarczyły nam występy uczniów, m.in. uczennic z zajęć tanecznych w “Tańcu z flagami” pod opieką pani Anny Mikołajczyk oraz występ trio instrumentalnego (skrzypce- p. Katarzyna Walasek, gitara klasyczna- Mikołaj Bukraba i mandolina- p. Agata Jakubas) w utworze “Maszerują Strzelcy” – Szarej Piechoty. Cała społeczność szkolna włączyła się w organizację uroczystości, której fotorelację zamieszczamy poniżej .

Apel był prawdziwą lekcją historii, o której nigdy nie możemy zapomnieć…

                                         “Aby człowiek wiedział, dokąd zmierza, musi wiedzieć, skąd pochodzi. 
                                                   Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci.”                                                                                                                     (Norman Davies)

Bookmark the permalink.

Comments are closed.