Uroczystość pasowania uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej.

Dnia 21 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Polkowicach miało miejsce uroczyste przyjęcie uczniów klas I w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Celem imprezy było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem biblioteki szkolnej oraz zachęcenie do czytania książek. Pasowanie odbywało się w czytelni szkolnej, a każda z klas pierwszych uczestniczyła w imprezie w wyznaczonym terminie:

• klasa I c –1 godzina lekcyjna,
  • klasa I b –2 godzina lekcyjna,
  • klasa I a –3 godzina lekcyjna.

Organizatorki imprezy: pani Jolanta Sobczyk i pani Marta Kucharczyk przygotowały występ pt. „W krainie baśni”.

Występujący w przedstawieniu uczniowie klasy VI d, wcielając się w role bajkowych postaci mieli za zadanie wprowadzić uczniów klas I w zaczarowany świat książek. Uczniowie deklamowali wiersze o książkach, zadawali zagadki, informowali o zasadach korzystania ze zbiorów bibliotecznych, mówili o konieczności dbania o księgozbiór, uczyli rymowanki utrwalającej zasady korzystania z księgozbioru.

Po złożeniu uroczystej przysięgi uczniowie klas I otrzymali pamiątkowe zakładki do książek, a ich wychowawcy – życzenia książki przeznaczone do wyeksponowania na gazetce w klasie. Od tej chwili pierwszaki stały się pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki i mogli wypożyczyć po raz pierwszy swoje ulubione książki.

Z okazji uroczystości pasowania w czytelni szkolnej została przygotowana wystawa ciekawych książek dla dzieci.