• KOMUNIKAT 6/2021


    W okresie od 12 kwietnia 2021 r. do 18 kwietnia 2021 r.:

    1. Uczniowie klas I-VIII będą kontynuowali naukę  zdalną.
    2. Wszystkie informacje na bieżąco będą pojawiały się na naszej stronie internetowej oraz na profilu Facebooka.

Sukcesy młodych strzelców z Szkolnej Drużyny Strzeleckiej (SDS).

Miniony weekend tj 18-20.09.2020 r. był bardzo pracowity dla duetu pistoleciarzy Dominiki z VIII b i Mikołaja – absolwenta szkoły (w minionym roku szkolnym ucznia VIII b). Po raz pierwszy w historii szkoły i Polkowic na  rozgrywanych w Zielonej Górze Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików udało się stworzyć zespół pistoleciarzy którzy wystartowali w konkurencji MIX. Start był bardzo udany gdyż zajęli oni II miejsce. W konkurencjach indywidualnych obydwoje również doskonale się spisali zajmując: Mikołaj w pistolecie pneumatycznym młodzików IV miejsce, oraz VIII w pistolecie szybkostrzelnym, zaś Dominika w pistolecie pneumatycznym młodziczek VII miejsce. Gratulujemy i trzymamy kciuki za następne starty.

To niejedyne ostatnio sukcesy polkowickiej młodzieży ćwiczącej w ramach Szkolnej Drużyny Strzeleckiej:

– 22 sierpnia w Zielonej Górze na Ogólnopolskim Turnieju Z Okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej nasi reprezentanci zajęli III i V miejsce

– 29-30 sierpnia na Ogólnopolskich Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w Tarnowie I miejsce w pistolecie standard, III w pistolecie dowolnym i IV w pistolecie pneumatycznym

– 13 września Wice-mistrzem Polski w pistolecie dowolnym został Jakub (absolwent Gim1).

W tym roku wypada jubileusz funkcjonowania Szkolnej Drużyny Strzeleckiej.  SDS powstała w naszej szkole 15 lat temu. Jej zadaniem jest rozwijanie wśród uczniów pasji i zainteresowań związanych ze strzelectwem sportowym. Przez wiele lat byliśmy jedyną podstawówką w kraju oferującą tego typu zajęcia. Obecnie drużyna jest projektem międzyszkolnym realizowanym wspólnie z SP3. „Trójka” zapewnia obiekt czyli strzelnicę pneumatyczną zaś „Jedynka” nauczyciela-instruktora. Ponadto wspierają nas: Liga Obrony Kraju, Skorpion Polkowice-którego licencje posiadają wszyscy chcący startować w zawodach oraz ZKS Gwardia Zielona Góra, na której strzelnicach kulowych ćwiczą najlepsi.

Gdyby ktoś na początku działania SDS powiedział, że uczniowie z podstawówki pod okiem nauczyciela nabędą na zajęciach pozalekcyjnych umiejętności pozwalające im na rywalizację z zawodnikami z profesjonalnych klubów z całej Polski, posiadających sprzęt, strzelnice, sztaby szkoleniowców i zaplecze finansowe można by to uznać za żart. Czas pokazał, że takie sytuacje w jedynce się zdarzają.

Obecny rok jest dla drużyny bardzo trudny. Wynika to z faktu, że w 2020 roku klub Skorpion nie prowadzi żadnych zajęć strzeleckich. Dlatego też wszyscy młodzi strzelcy chcąc dalej kontynuować swą przygodę z tym sportem ćwiczą w ramach zajęć Szkolnej Drużyny Strzeleckiej. Zawodnikami są młodzi polkowiczanie w wieku szkolnym, głównie uczniowie naszej placówki. Ponieważ drużyna jest projektem społecznym zajęcia odbywają się  w zależności od potrzeb, np. w sierpniu i wrześniu codziennie. Niestety w związku z nowymi regulacjami anty-covidowymi na strzelnicy w SP3 jednorazowo w zajęciach może uczestniczyć tylko 3 zawodników. To i brak sprzętu sprawia, że zajęcia nie są dostępne dla wszystkich chętnych i po raz pierwszy w naszej historii nie odbył się nabór wśród uczniów obecnych klas VI-tych. Gdy tylko sytuacja się poprawi drużyna planuje nadrobić zaległości.

                                                                                                                             Marcin Zarzycki

                                                                                                                             Opiekun Szkolnej Drużyny Strzeleckiej

Bookmark the permalink.

Comments are closed.