Udany start pistoleciarzy z Szkolnej Drużyny Strzeleckiej

W dniach 14-16.02.2020 r odbywały się w Złotoryi Międzynarodowe Zawody Klasyfikacyjne Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego „Wielki Puchar Kaczawy”. Impreza ta jest zgrupowaniem kadry Polski, co gwarantuje udział w niej wielu bardzo utytułowanych zawodników, których było ogółem około 190 z Polski Czech i Niemiec. Wśród nich w kategorii wiekowej młodzików, dwójka uczniów naszej szkoły – członków Szkolnej Drużyny Strzeleckiej.

Reprezentanci naszej placówki spisali się znakomicie. Dominika Jarzynka z VII b i Mikołaj Zarzycki z VIII b przygotowywali się do startu w tych zawodach od początku roku szkolnego. W pierwszym dniu Dominice szwankował pistolet i zawodniczka zakończyła zmagania na piątym miejscu. Drugiego dnia było już znacznie lepiej. Wszystkie strzały były dopracowane, celne i stabilne dzięki czemu Dominika wystrzelała sobie trzecie miejsce. Mikołaj pierwszego dnia zajął trzecie miejsce i był najlepszy wśród Polaków, uległ dwóm zawodnikom z Niemiec. Następnego dnia utrzymał wysoki poziom i zajął drugie miejsce również ulegając zawodnikowi z Niemiec. 

Tegoroczny Wielki Puchar Kaczawy był dla nas bardzo udany. Dla  młodych strzelców zawody te okazały się dobrym miejscem do nauki i podpatrywania warsztatu pracy innych zawodników. Nauczyły ich z jednej strony pokory, a z drugiej zaciekłej walki do ostatniego strzału.  W sobotę 7 marca kolejny sprawdzian ich umiejętności podczas Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Strzelectwie Sportowym. Trzymamy kciuki.

 Marcin Zarzycki,  opiekun Szkolnej Drużyny Strzeleckiej.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.