Uczniowie klasy VIII d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach odwiedzili Starostwo Powiatowe.

 

Uczniowie klasy VIII d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach odwiedzili Starostwo Powiatowe w swoim mieście, w celu realizacji treści podstawy programowej z wiedzy o społeczeństwie o samorządach lokalnych.

Jest to wizyta w cyklu spotkań z urzędnikami władz lokalnych. W rolę przewodnika wcieliła się pani Mirosława. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca Zarządu i Rady Powiatu Polkowickiego. Ponadto mieliśmy okazję odwiedzić Wydział Komunikacji, gdzie młodzież zobaczyła jak wyrabia się profil kierowcy, Wydział Geodezji, Dział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych. W tym ostatnim zdobyliśmy cenne informacje o postępowaniu w razie sytuacji kryzysowej. Kierownik opowiedział nam również o zadaniach, jakie stoją przed nim i jego pracownikami.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.