Uczniowie klasy III a, III b, III dwzięli udział w warsztatach pieczenia chleba „Od ziarenka do bochenka”.

Uczniowie klasy III a, III b, III dwzięli udział w warsztatach pieczenia chleba „Od ziarenka do bochenka”. Zajęcia odbyły się w Świetlicy Wiejskiej, w Nowej Wsi Lubińskiej. Podczas warsztatów dzieci poznały kolejne etapy wyrabiania chleba, a jednocześnie utrwaliły nazwy zbóż, z których pozyskujemy mąkę. Zapoznały się również właściwościami zakwasu. W czasie, kiedy samodzielnie wykonany przez dzieci chlebek piekł się w piecu uczniowie przystąpili do kolejnego etapu pracy, a mianowicie własnoręcznie wyrabiali masło w prawdziwych maselnicach. Kolejną atrakcją warsztatów był pokaz dawnego sprzętu domowego użytku, który miał miejscew mini skansenie. Dzieci miały okazję zobaczyć, a także dotknąć narzędzi, których kiedyś używali ich dziadkowie. Wycieczka zakończyła się degustacją przepysznego chlebka z masełkiem. Niespodzianką dla wszystkich uczestników była możliwość zabrania własnoręcznie wypieczonego chleba do domu.

Bookmark the permalink.

Comments are closed.