Uczniowie klas III e, d i b zwiedzili Skansen Etnograficzny w Ochli.

Dnia 17 września 2017 roku uczniowie klas III e, d i b zwiedzili Skansen Etnograficzny w Ochli. Na terenie Skansenu w dzieci podziwiały przykłady architektury ludowej: wieżę winiarską, najstarszy w Polsce drewniany obiekt przystosowany do zamieszkiwania, a także chałupy i szkołę. Chaty można było oglądać wraz z wyposażeniem: meblami, sprzętami rolniczymi, tkaninami i ludowymi strojami charakterystycznym dla regionu. W II części zajęć w oparciu o bajkę Marii Konopnickiej pt. „Jak to ze lnem było” uczniowie wzięli udział w inscenizacji wcielając się w rolę bohaterów bajki. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. „Jak to ze lnem było”. Poznały etapy ręcznej obróbki lnu oraz wykorzystywane do tego narzędzia. Wzbogaciły swój słownik o pojęcia: płótno lniane, siemię lniane, międlica, krosno.
Zajęcia w Ochli sprawiły trzecioklasistom dużo radości i z całą pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.