Uczniowie klas I – III już przez kolejny rok biorą udział w programie „Sprawny Dolnoślązaczek”, którego celem jest poprawa stanu zdrowia, sprawności fizycznej oraz umiejętności ruchowych.

Realizując poszczególne zadania, uczniowie w ciągu roku mają do zdobycia 6 sprawności: pływaka, rowerzysty/turysty, gimnastyka, piłkarza, lekkoatlety, narciarza/łyżwiarza. Ogromne zaangażowanie wszystkich uczniów w realizację zadań oraz ciekawe formy zajęć wychowania fizycznego dostarczają dzieciom wiele radości oraz samozadowolenia z osiągniętych sukcesów. Potwierdzeniem osiągnięcia przez uczniów poszczególnych sprawności są zdobywane wlepki do indywidualnych legitymacji każdego ucznia. Wszyscy uczniowie klas I – III naszej szkoły mogą już dzisiaj poszczycić się zdobyciem sprawności pływaka, turysty, gimnastyka, piłkarza oraz łyżwiarza.